To hlavní o chřestu

0
40
Jak si vyrobit chřestové tacos

Chřest je typickou jarní zeleninou, ale je tak všestranný, že si ho můžete dopřávat celoročně – a existuje mnoho důvodů, proč byste měli. Podle údajů amerického ministerstva zemědělství (USDA) má chřest nízkou kalorickou hodnotu a je plný vlákniny, podporuje hubnutí a podle Amerického institutu pro výzkum rakoviny má dobře prozkoumané protirakovinné vlastnosti.

Chřest je také poměrně známý tím, že obsahuje kyselinu asparagovou, která se rozkládá na sirné sloučeniny a podle Cleveland Clinic je příčinou charakteristického zápachu moči poté, co člověk tuto zeleninu sní. Schopnost rozpoznat tento zápach je geneticky podmíněná, takže ne každý si ho všimne a není na něm nic škodlivého ani žádný důvod, proč by vás měl odradit od konzumace chřestu.

Chřest můžete najít v několika různých barvách, včetně fialové, bílé a tradiční zelené. Ačkoli můžete z různých barev získat mírně odlišný poměr živin, všechny odrůdy jsou pro vás dobré a mohou být zdravým doplňkem vašeho jídelníčku. Chřest se prodává konzervovaný i čerstvý a obě varianty jsou výživné, ale struktura čerstvého chřestu je křupavější, což někteří lidé upřednostňují.

Chřest si můžete vychutnat na mnoho způsobů: nakládaný, grilovaný, smažený, pečený a oholený, abychom jmenovali alespoň některé. Tento recept na chřestové tacos je skvělým způsobem, jak si tuto zeleninu vychutnat.

Použití chřestu jako taco plnění je jedním z nejlepších způsobů, jak ocenit jeho skvělou chuť a strukturu. V tacos se často používá opečený chřest, který můžete připravit s použitím trochy olivového oleje, soli a různých koření podle chuti. Kromě chřestu mohou být tacos plněny mnoha jinými jídly, jako je páLenka, sýr, kukuřice, fazole nebo rajčata, a můžete si je dokonce udělat veganské! Nezáleží na vaší chuti nebo volbách jídla; tacos plněné chřestem jsou chutným, zdravým a lehce upraveným pokrmem, který obohatí všechny a láká je do kuchyně.

Chřest je ideální zelenina, kterou si můžete dopřávat celoročně, a to proto, že je velmi vysoce výživný. Americké ministerstvo zemědělství (USDA) uvádí, že chřest má nízkou energetickou hodnotu a je plný vlákniny, jehož konzumace podporuje hubnutí. Americký institut pro výzkum rakoviny dokladuje, že má příznivý protirakovinný účinek. Chřest se také proslavil tím, že obsahuje kyselinu asparagovou, která se pozření rozpadá na sirné sloučeniny. To je příčinou charakteristického zápachu moči u některých lidí, což ovšem není škodlivé. Schopnost vnímat tento zápach je geneticky podmíněná a ne všichni ho rozpoznají. Stejně tak existuje řada barev chřestu, například bílá, fialová a tradiční zelená, ačkoliv se vůbec neliší z hlediska výživných hodnot. Chřest se prodává jak čerstvý, tak konzervovaný, a obě varianty jsou dobré a prospěšné pro vaše zdraví. Chřest se skvěle hodí jak do salátů, tak do polévek, můžete ho grilovat, smažit,nakládat či pečit. Pokud hledáte nápad na novou večeři, plněné tacos s chřestem je ideálním řešením, protože tento jednoduchý recept poskytuje chutnou a lahodnou kombinaci chutí. Chřest se může ve tacos spojit s dalšími surovinami, jako je sýr, pálenka, rajčata, fazole nebo kukuřice.

Salmon Asparagus-Tacos

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno