Citronová tráva

0
37

Citronová tráva je tropická tráva používaná v mnoha kuchyních po celém světě. Je to voňavá tráva s citronovou vůní a citronovou chutí. Má výraznou, svěží, citrusovou vůni a chuť a často se používá k dodání jedinečné chuti pokrmům. Citronová tráva se hojně používá v thajské, vietnamské, indonéské a dalších kuchyních jihovýchodní Asie, ale také v latinskoamerické, karibské a indické kuchyni. Používá se také v čaji, nápojích a jako bylinný lék.

Citronová tráva je vysoká tráva, která roste v tropickém podnebí a pochází z Indie, Srí Lanky a dalších oblastí jihovýchodní Asie. Pěstuje se také v Karibiku, Střední a Jižní Americe. Stonek citronové trávy je nejčastěji používanou částí rostliny. Stonky lze nakrájet na malé kousky nebo rozemlít na pastu, která se používá v receptech.

K čemu se citronová tráva používá?
Citronová tráva se nejčastěji používá jako ochucovadlo v potravinách a nápojích. Používá se k dodání citrusové chuti polévkám, dušeným pokrmům, kari, smaženým pokrmům a dalším jídlům. Používá se také jako přísada v thajské a vietnamské kuchyni a jako ozdoba koktejlů a jiných nápojů.

Citronová tráva je známá svými léčivými účinky a v tradiční medicíně se používá k léčbě různých onemocnění, včetně zažívacích problémů, horečky, nachlazení a bolestí hlavy. Předpokládá se, že má také protizánětlivé, antimikrobiální a antioxidační účinky.

Můžete jíst citronovou trávu?
Ano! Citronová tráva je jedlá a lze ji jíst syrovou i vařenou. Obvykle se naseká nebo rozmělní na pastu a přidává se do pokrmů pro ochucení. Lze ji také spařit horkou vodou a připravit z ní čaj.

Je vhodné pít čaj z citronové trávy každý den?
Ano, pití čaje z citronové trávy je bezpečné a může přinést mnoho zdraví prospěšných účinků. Je známo, že má protizánětlivé a antioxidační vlastnosti a může pomoci snížit riziko některých onemocnění. Je však důležité pít s mírou a před každodenním pitím čaje z citronové trávy se poradit se zdravotníkem.

Jak chutná citronová tráva?
Citronová tráva má silnou, svěží, citrusovou vůni a chuť. Má citronovou chuť, ale není tak trpká jako citron. Chuť se nejlépe popisuje jako kombinace citronu a zázvoru.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno