Echinacea

0
54

Přehled echinacey
Echinacea je druh kvetoucí rostliny, která se tradičně používá v bylinné medicíně již po staletí. Pochází ze střední a východní části Spojených států a z některých částí Kanady a Mexika. Rostlina má květy podobné sedmikráskám v odstínech fialové, růžové a bílé barvy. Echinacea se používá k léčbě různých onemocnění, včetně nachlazení, chřipky a dalších infekcí. Předpokládá se, že má také protizánětlivé a imunitu posilující vlastnosti.

Jaké jsou přínosy a vedlejší účinky echinacey?
Nejčastěji se echinacea používá k léčbě nachlazení, chřipky a dalších infekcí. Studie prokázaly, že může být účinná při zmírňování příznaků běžného nachlazení a zkracování doby trvání nemoci. Kromě toho se předpokládá, že má protizánětlivé a imunitu posilující vlastnosti. Je však důležité si uvědomit, že s užíváním echinacey jsou spojeny některé možné nežádoucí účinky, včetně nevolnosti, zvracení a průjmu.

Co se stane, když budete užívat echinaceu každý den?
Obecně se nedoporučuje užívat echinaceu každý den, protože to může vést ke zvýšenému riziku nežádoucích účinků. Pokud uvažujete o pravidelném užívání echinacey, je důležité se nejprve poradit se svým lékařem. Ten vám poradí, jaké je nejlepší dávkování a jak často ji užívat.

Je echinacea vhodná s přípravkem Covid
V současné době neexistují žádné důkazy o tom, že by echinacea mohla předcházet nebo léčit Covid-19. Existují sice určité důkazy, které naznačují, že může mít určitý přínos, pokud jde o posílení imunitního systému, je však důležité poznamenat, že je zapotřebí dalšího výzkumu, abychom plně pochopili její potenciální přínos.

Může být echinacea škodlivá?
I když je echinacea obecně považována za bezpečnou a má jen málo vedlejších účinků, existují určitá potenciální rizika spojená s jejím užíváním. Lidé s alergií na rostliny z čeledi sedmikráskovitých by se měli echinacei vyhnout, protože může vyvolat alergickou reakci. Kromě toho je důležité si uvědomit, že echinacea může interagovat s některými léky, proto je důležité se před jejím užíváním poradit s lékařem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno