Galangal

0
44

Přehled
Galangal je oddenek, který se používá v kuchyni jihovýchodní Asie, zejména v thajské a indonéské kuchyni. Je známý také jako thajský zázvor, siamský zázvor, modrý zázvor nebo kha. Galangal vypadá velmi podobně jako zázvor, ale má citrusovější chuť s lehce peprnou příchutí. Používá se v mnoha pokrmech, například v kari, polévkách, salátech a smažených jídlech. Kromě kulinářského využití má galangal léčivé vlastnosti a v tradiční čínské medicíně se používá k léčbě zánětů a infekcí.

Je galangal a zázvor totéž?
Ne, galangal a zázvor nejsou totéž. Galangal je oddenek, zatímco zázvor je kořen. Vypadají podobně, ale mají odlišnou chuť. Galangal má silnější chuť než zázvor a má lehce citrusovou chuť s nádechem pepře.

Jak se galangal nazývá v angličtině?
Galangal je v angličtině znám pod několika různými názvy, například thajský zázvor, siamský zázvor, modrý zázvor a kha.

Mohu místo galangalu použít zázvor?
Ano, místo galangalu můžete použít zázvor, ale chuť pokrmu bude jiná. Zázvor má jemnější chuť než galangal a nemá citrusovou příchuť jako galangal.

K čemu se galangal používá?
Galangal se běžně používá v pokrmech jihovýchodní Asie, jako jsou kari, polévky, saláty a smažené pokrmy. Používá se také v tradiční čínské medicíně k léčbě zánětů a infekcí. Kromě toho se galangal používá v některých nápojích, například v oblíbeném thajském ledovém čaji.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno