Homeopatie

0
43

Úvod
Homeopatie je systém alternativní medicíny vyvinutý v Německu na konci 18. století. Je založen na myšlence léčení „podobného podobným“ – tj. použití látky, o které se předpokládá, že způsobuje příznaky u zdravého člověka, k léčbě podobných příznaků u člověka nemocného. Homeopatie je založena na přesvědčení, že tělo se dokáže samo uzdravit a že příznaky nemoci jsou projevem snahy těla uzdravit se. Homeopatie je holistický medicínský systém, což znamená, že v přístupu k diagnostice a léčbě zohledňuje fyzický, duševní a emocionální stav jedince.

Přehled
Homeopatie je alternativní léčebný systém, který k obnovení rovnováhy a podpoře dobrého zdraví využívá celou řadu léčebných postupů, včetně bylinných léků, masáží a změny životního stylu. Homeopatické léky se připravují pomocí procesu ředění a sukuze, při kterém se látka opakovaně ředí a poté se silně protřepává. Teorie tohoto procesu spočívá v tom, že čím více je lék zředěn a sukuzován, tím je silnější. Homeopatie je založena na principu „podobné léčí podobné“, což znamená, že látku, která u zdravého člověka vyvolává určité příznaky, lze použít k léčbě podobných příznaků u člověka nemocného. Homeopatie je holistický medicínský systém, což znamená, že v přístupu k diagnostice a léčbě zohledňuje fyzický, duševní a emocionální stav jedince.

Co dělá homeopat?
Homeopat je lékař zabývající se homeopatií. Homeopaté používají k léčbě svých pacientů homeopatické léky. Homeopaté při sestavování léčebných plánů zohledňují fyzický, duševní a emocionální stav jedince. Homeopaté věří, že tělo má schopnost se samo uzdravit a že příznaky nemoci jsou projevem snahy těla tak učinit. Homeopaté používají homeopatické léky ke stimulaci léčebného procesu těla.

Funguje homeopatie skutečně?
Účinnost homeopatie je předmětem diskusí. Některé studie zjistily, že homeopatické léky nejsou při léčbě nemocí účinnější než placebo. Jiné studie zjistily, že homeopatické léky mohou být účinné při léčbě některých onemocnění, jako jsou alergie a některé druhy bolesti. Přestože vědecké důkazy o homeopatii nejsou jednoznačné, mnoho lidí považuje homeopatii za účinnou formu léčby.

Jaký je příklad homeopatie?
Příkladem homeopatie je použití arniky horské (Arnica montana), rostliny běžně používané v homeopatických lécích, k léčbě pohmožděnin, výronů a bolestí svalů. Předpokládá se, že Arnica montana stimuluje přirozený proces hojení v těle a snižuje otoky a záněty.

Jsou homeopaté lékaři?
Ne, homeopaté nejsou lékaři. Homeopaté jsou vyškoleni v praxi homeopatie a v některých státech mohou mít certifikát nebo licenci. Homeopaté nemají licenci k diagnostice, léčbě ani k předepisování léků na zdravotní potíže. Homeopaté mohou poskytovat rady ohledně výživy, životního stylu a homeopatických léků, ale neměli by je používat místo lékařského poradenství od kvalifikovaného lékaře.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno