Jak se inspirovat k pohybu po velké životní změně

0
34
Jak se inspirovat k pohybu po velké životní změně

Společně s Athletou shromažďujeme užitečné wellness rady, které potřebujete od odborníků – a Well + Good je uvádí do života po celý rok na akcích v New Yorku. Zde se obhájkyně zdravotního postižení a modelka Mama Cax dělí o to, jak najít cvičení, které vám vyhovuje.

Když vám život přihraje něco těžkého – ať už je to vážná nemoc nebo zranění – může být těžké cítit se znovu silní ve svém těle. Jak tedy můžete najít stejnou radost z cvičení v potu, jakou jste kdysi měli po velkém přechodu?

Zeptejte se Mama Cax – modelky, bloggerky a zastánkyně pozitivního přístupu k tělu a zdravotního postižení – která našla způsob, jak si znovu zamilovat svůj aktivní životní styl poté, co bojovala s rakovinou kostí a byla jí amputována noha. Podle této inspirátorky, která posiluje své tělo, jde o to, najít si cvičení, které vám vyhovuje tam, kde se právě nacházíte nyní.

Čtěte dále a přečtěte si její čtyři nejlepší tipy, jak přizpůsobit cvičení své nové realitě – abyste mohli začít využívat výhod, které vám prospějí co nejdříve.

1. Buďte vynalézaví

Vaše cesta k nalezení ideálního cvičení začíná malým výzkumem, ale možná budete muset být kreativní ve svých vyšetřovacích metodách, pokud hledáte cvičení speciálně přizpůsobené vašim potřebám.

„Obvykle se na stránkách o wellness a fitness objevují pouze zdatná a štíhlá, zdatná těla,“ říká Cax. „Díky sociálním médiím je snazší než dříve najít stránky, které vyhovují vašemu typu postavy, ať už chcete najít cvičení nebo jen malou motivaci.“

Pokud vás tedy zajímá, jak by určité aktivity fungovaly s vašimi obavami, navštivte blogy nebo hashtagy Instagramu, abyste našli lidi, kteří pro vás provedli výzkum. „Někdo tam venku prošel tím, čím procházíte, a možná bude schopen nabídnout nějakou radu nebo pomoc,“ říká Cax.

2. Začněte někde

Když se vracíte ke cvičení po velkém neúspěchu, je důležité začít.

„Nebudete na stejné úrovni jako předtím, ale nebijte se,“ říká Cax. „Znovu začít neznamená selhat.“ Takže se pusťte do cvičení, přihlaste se do sportovní ligy nebo si jednoduše sešněrujte tenisky a jděte na procházku. Pokud nezačnete, nikdy se nezlepšíte.

3. Nedovolte ostatním, aby vás brzdili

Když už mluvíme o tom, že se nemáte bít, nezapomeňte také příliš nedat na to, co si ostatní lidé myslí o vašem návratu. Vezměte si stránku z Caxovy knihy a považujte jakoukoli negativitu za výzvu, nad kterou se můžete povznést.

„Nad všechny negativní nebo omezující komentáře lidí o mých schopnostech se povznesu tím, že jim pokaždé dokážu, že se mýlí,“ říká Cax. „Miluji výzvy.“

4. Najděte si aktivitu, která vás bude bavit

Nejlepší trénink je ten, který budete skutečně dělat, takže klíčem k tomu, abyste si udrželi aktivní životní styl, je najít něco, co vás baví. Před operací Cax milovala plavání, běh a basketbal. Místo toho, aby se těchto vášní po operaci vzdala, přišla na to, jak je přizpůsobit své nové realitě.

„Naučila jsem se znovu plavat a zaměřila jsem se na budování horní části těla, abych byla schopná lézt po skalách bez větší síly dolních končetin,“ vysvětluje. „Také jsem nepřestala hrát basketbal. Začal jsem zkoumat adaptivní sporty a zjistil jsem, že mohu hrát basketbal na vozíku.“

Udělejte si soupis typů cvičení, které ve vás vyvolávají pocit nadšení z pohybu. Pokud je pro vás chození na běh tou nejnudnější činností, jakou si dokážete představit, nedělejte to! Pokud vás trávení času venku rozzáří, zvolte si jako denní cvičení práci na zahradě. Endorfiny a celkový přínos pro tělo se počítají úplně stejně, ať už si vyberete jakýkoli způsob.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno