Proč jíst avokádo

0
129

Avokádo je oblíbené díky své bohaté krémové konzistenci a jemné chuti. Avokádo neboli Persea Americana je ovoce, které patří do čeledi vavřínovitých (Lauraceae), kam patří také skořice a vavřín. Existují desítky odrůd avokáda, které se liší velikostí, barvou a strukturou. Všechny pocházejí z tropického podnebí a jejich dužina po sklizni změkne do máslové konzistence, která se stala velmi oblíbenou ve všech pokrmech od dipů až po dezerty.

Výživové výhody avokáda

80g porce avokáda obsahuje:
V 80 g avokáda se nachází 152 kcal/627 KJ.
5 g bílkovin
6 g tuku
5 g sacharidů
6 g vlákniny
360 mg draslíku
56 mg vitaminu E

 

Jakých je 5 nejlepších účinků avokáda na zdraví?

1. Avokádo je nutričně bohaté
Avokádo je vynikajícím zdrojem mononenasycených tuků a vitaminu E a je dobrým zdrojem kyseliny listové. Dodává také více rozpustné vlákniny než jiné ovoce a obsahuje řadu užitečných minerálních látek včetně železa, mědi a draslíku.

2. Mohou podporovat zdraví srdce
Avokádo má vysoký obsah tuků, z nichž 60 % tvoří mononenasycené tuky, které podle výzkumu pomáhají chránit před srdečními chorobami a snižují krevní tlak. Je také vynikajícím zdrojem draslíku, kyseliny listové a vlákniny, které prospívají srdci a kardiovaskulárnímu systému.

3. Mohou přispět ke snížení hladiny cholesterolu
Oleje dodávané avokádem obsahují kyselinu olejovou a linolovou, tyto nenasycené tuky se doporučují jako součást vyvážené stravy, která pomáhá regulovat hladinu cholesterolu.

4. Může pomoci regulovat chuť k jídlu
Není pochyb o tom, že obsah kalorií v avokádu je vyšší než v jiných druzích ovoce a zeleniny. Zajímavá studie však ukázala, že obsah tuků a vlákniny v avokádu vede k pocitu sytosti, což pomáhá regulovat chuť k jídlu.

5. Může pomoci udržet zdravé oči
Kromě výše uvedených výhod je avokádo bohatým zdrojem ochranného vitaminu E a karotenů včetně luteinu a zeaxanthinu, které pomáhají udržovat zdravé oči.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno