Co je pilates

0
53

Pilates

Pilates je cvičební program, který na počátku 20. století vyvinul Joseph Pilates. Je založen na šesti principech: koncentraci, kontrole, soustředění, plynulosti, přesnosti a dýchání. Pilates je systém fyzické zdatnosti, který kombinuje kontrolu svalů, flexibilitu a uvědomění si těla. Cílem pilates je posílit a prodloužit tělo, zlepšit držení těla, rovnováhu, koordinaci, dech a celkové fyzické zdraví.

Přehled

Pilates je forma cvičení, která se zaměřuje na posílení a prodloužení svalů těla. Jeho cílem je zlepšit držení těla, rovnováhu, koordinaci, dech a celkové fyzické zdraví. Díky používání podložky i specifických přístrojů vytváří pilates prostředí, které působí na tělo komplexně a poskytuje trénink celého těla. Pilates je vhodný pro všechny věkové kategorie a úrovně fyzické zdatnosti a lze jej přizpůsobit individuálním potřebám.

Historie

Pilates vyvinul na počátku 20. století Joseph Pilates. Byl to německý atlet, boxer a gymnasta, který vytvořil tento cvičební systém jako způsob, jak pomoci lidem s fyzickými potížemi. Využil principy anatomie, kineziologie a mechaniky těla a vytvořil program zaměřený na tělo jako celek. Jeho cílem bylo vytvořit vyvážené a efektivní tělo posílením svalového jádra a zlepšením flexibility a stability kloubů. Pilates zpočátku využívali tanečníci, sportovci a další výkonní umělci, aby zlepšili svou výkonnost a předešli zraněním. V průběhu let popularita pilates vzrostla a nyní jej využívají lidé všech věkových kategorií a úrovní zdatnosti.

Principy

Pilates je založen na šesti principech: koncentraci, kontrole, soustředění, plynulosti, přesnosti a dýchání. Koncentrace je mentální soustředění, které je nutné pro správné provádění cviků. Kontrola je používání svalů tělesného jádra k přesnému a preciznímu provádění cviků. Soustředění je schopnost soustředit se na základní svaly a kontrolovat pohyby těla. Plynulost je plynulý přechod z jednoho cviku do druhého. Přesnost je přesnost každého pohybu a také vyrovnání těla při provádění cviků. Dýchání je koordinované používání dechu ke zlepšení účinnosti pohybů.

Výhody

Pilates má pro tělo mnoho výhod, včetně zlepšení držení těla, rovnováhy a koordinace. Pomáhá také zlepšit sílu jádra, stabilitu kloubů a flexibilitu. Pilates je také prospěšný pro mysl, protože pomáhá snižovat stres, zlepšuje soustředění a podporuje relaxaci. Pilates může také pomoci zlepšit celkové fyzické zdraví, protože posiluje svaly a klouby a pomáhá snižovat bolest.

Práce na podložce

Pilates na podložce je série cviků prováděných na podlaze, při nichž se jako odpor používá vlastní váha těla. Je navržen tak, aby se zaměřil na svaly jádra těla a také na svaly rukou, nohou a zad. Cvičení na podložce je prospěšné pro posílení a zpevnění těla, zlepšení držení těla, rovnováhy a koordinace. Je také prospěšná pro zvýšení flexibility a stability kloubů.

Vybavení

Při cvičení pilates se používá několik pomůcek, jako je reformer, cadillac a židle Wunda. Tato zařízení jsou navržena tak, aby poskytovala tělu odpor a oporu a zároveň zpestřovala cvičení. Lze je použít k zaměření na konkrétní svalové skupiny a ke zlepšení rovnováhy, koordinace a flexibility.

Závěr

Pilates je systém tělesné zdatnosti, který kombinuje ovládání svalů, flexibilitu a uvědomování si těla a vytváří tak cvičení celého těla. Je založen na šesti principech: koncentraci, kontrole, soustředění, plynulosti, přesnosti a dýchání. Pilates je vhodný pro všechny věkové kategorie a úrovně zdatnosti a lze jej přizpůsobit individuálním potřebám. Pomáhá zlepšit držení těla, rovnováhu, koordinaci, dech a celkové fyzické zdraví a také pomáhá snižovat stres a podporuje relaxaci. Pilates se cvičí na podložce a na specifických přístrojích, které jsou prospěšné pro posílení a zpevnění těla.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno