Lion’s mane a jak tuto superpotravinu používat

0
140
Váš průvodce výhodami houby lví hříva a jak tuto superpotravinu používat

Lion’s mane je druh známý pod různými názvy. Její vědecký název, Hericium erinaceus, je způsob, jakým ji oficiálně označují mykologové – vědci zabývající se studiem hub. V japonštině je známá také jako Yamabushitake. Alternativně se jí říká také vousatá houba nebo houba pom pom, protože má velmi strukturovaný povrch. Lion’s Mane pochází z hor severovýchodní Asie a lze ji najít také v Evropě a Severní Americe

Lion’s Mane, důležitý druh v tradiční medicíně Číny, Koreje a Japonska, kde se používá již tisíce let, získala v poslední době na popularitě částečně díky jiné přezdívce. Lion’s Mane, přezdívaná „chytrá houba“, protože podporuje kognitivní funkce a neurologické zdraví, se těší pozornosti po celém světě pro svůj výjimečný potenciál podporovat mozek. Zkoumání přínosů houby Lion’s Mane vám pomůže určit, zda je tato chytrá houba něco, co ve svém životě potřebujete.

Porozumění přínosům houby Lion’s Mane

Ať už hledáte způsoby, jak si dodat energii do pracovního dne, zlepšit soustředění ve dnech, kdy si nemůžete vzpomenout, kam jste dali klíče od auta (jen abyste je našli v ruce), zahnat mozkovou mlhu, podpořit bdělost a pozitivní náladu nebo podnítit kreativitu a duševní jasnost, zde jsou některé z hlavních přínosů Lion’s mane a způsoby, jak můžete tuto silnou funkční houbu zařadit do své každodenní rutiny

Superpotravina

Lion’s Mane je jedlá, kulinářská houba. Pokud je najdete čerstvé a podušené, někteří lidé jejich chuť přirovnávají k mořským plodům, konkrétně ke krabům nebo humrům. Lion’s Mane je však více než jen lahodný pokrm klasifikována jako funkční houba, tedy potravina, která.

Lion’s mane může do vaší stravy přispět bílkovinami, komplexními sacharidy, vitaminy a minerálními látkami, ale obsahuje také bioaktivní látky, které podporují řadu tělesných funkcí a procesů. V této funkci může pravidelné užívání Lion’s mane pomoci vašemu tělu fungovat efektivněji a zůstat v rovnováze při vnitřní i vnější zátěži. Z tohoto důvodu se mnoho lidí obrací na doplňky stravy, aby měli snadný přístup k výhodám této funkční potraviny.

Nootropic

Sloučeniny, které mají ochranný účinek na mozek a zároveň podporují jeho přirozené kognitivní funkce, se nazývají nootropika. Lion’s Mane obsahuje širokou škálu přirozeně se vyskytujících bioaktivních sloučenin, včetně a hericenonů, které jsou známé svými kognitivními účinky. Vzhledem k tomu, že erinaciny se nacházejí v myceliu a hericenony pouze v plodnicích, lze jejich prospěšnosti dosáhnout pouze konzumací celého houbového produktu, který zahrnuje obě části životního cyklu houby.

Tyto důležité nootropní sloučeniny obsažené v Lion’s mane dokážou překonat ochrannou hematoencefalickou bariéru. Stimulují syntézu NGF (nervový růstový faktor) a BDNF (neurotrofický faktor odvozený od mozku), chemických látek, které mají silnou biologickou aktivitu. NGF a BDNF pomáhají podporovat růst, obnovu a normální fungování neuronů, nervových buněk, které jsou základním stavebním kamenem našeho mozku a nervového systému. Tyto faktory jsou nezbytné pro neuroplasticitu, vytváření nových nervových drah v mozku po zranění nebo nemoci.

Několik výzkumných studií dospělo k závěru, že suplementace lví hřívou podporuje kognitivní funkce a regeneraci nervů u laboratorních zvířat.

  • Jedna laboratorní studie prokázala, že Lion’s Mane podporuje tvorbu myelinu (ochranného povlaku) na nervových buňkách v tkáňových kulturách zvířat.
  • Výzkumná studie v Japonsku dospěla k závěru, že Lion’s Mane má ochranný účinek proti poruchám učení a paměti u myší.
  • Studie provedená na Tchaj-wanu prokázala, že výtažky z mycelií lví hřívy obsahující erinaciny měly hojivý účinek na krysy s poraněním mozku.
  • Výtažky z plodnic lví hřívy byly podávány potkanům s poraněním periferních nervů. Výtažky z houby podpořily dřívější a úplnější regeneraci nervové tkáně ve srovnání s potkany, kteří je nedostávali.

Studie s lidmi byly provedeny v omezeném rozsahu, ale vědci dospěli k závěru, že sloučeniny obsažené ve lví hřívě podporují zdravé kognitivní funkce a náladu.

  • Randomizovaná, kontrolovaná studie v Japonsku ukázala, že u 50 až 80letých mužů a žen, kterým bylo denně podáváno 3000 mg prášku ze sušené lví hřívy, došlo k výraznému zlepšení kognitivních funkcí oproti těm, kterým bylo podáváno placebo. Zlepšení se však ztratilo do čtyř týdnů po ukončení podávání doplňků stravy.
  • Rovněž v Japonsku provedená randomizovaná, kontrolovaná studie se ženami v menopauze prokázala lepší kvalitu spánku a také lepší náladu u žen, které dostávaly sušenky s obsahem prášku ze lví hřívy, než u žen, kterým bylo podáváno placebo.

Pokračuje výzkum mechanismů, kterými bioaktivní látky ve lví hřívě podporují zdravou funkci mozku a nervového systému, což je příslibem pro budoucí využití.

Antioxidant

Lion’s Mane má stejně jako ostatní houby silné antioxidační a protizánětlivé účinky. Antioxidanty neutralizují volné radikály vznikající v našich buňkách a zabraňují tak oxidačnímu poškození. Protizánětlivé látky podporují hojení. Tyto vlastnosti pravděpodobně přispívají k neuroprotektivním účinkům lví hřívy na mozek, ale pomohou také působit proti poškození tkání způsobenému oxidačním stresem a zánětem v celém těle.

Podpora Imunity

Lion’s Mane, stejně jako ostatní druhy funkčních hub, obsahuje rozmanité fytochemikálie, včetně polysacharidů, jako jsou beta glukany, prebiotická vláknina, a trávicí enzymy, které podporují zdraví imunitního systému a podporují zdravou střevní flóru. Bioaktivní sloučeniny hub modulují imunitní systém a podporují vhodné reakce bez přehnaných reakcí.

Vědci dospěli k závěru, že houbové polysacharidy podporují vlastní imunitní obranný systém, který nás chrání před nachlazením, chřipkou a dalšími respiračními viry. Protizánětlivé vlastnosti však zmírňují imunitní reakce a zlepšují tak příznaky alergií a zklidňují záněty.

Hledání vysoce kvalitního doplňku stravy z hub lví hřívy

Ačkoli se tato superpotravina může jen zřídka objevit ve stáncích s produkty, je pohodlně dostupná jako celá potravina, doplněk stravy. Když se do něj přidá plodnice a mycelium houby, získáte všechny výhody, které tato funkční síla nabízí.

Lion’s mane ve vašem životě

Kromě silných antioxidantů a polysacharidů beta-glukanů podporujících imunitní systém, které se nacházejí ve funkčních druzích hub, obsahuje hříva lví erinaciny a hericenony, bioaktivní látky, které jí propůjčují neuroprotektivní vlastnosti.

Tyto zvláštní vlastnosti mohou být pro vás prospěšné. Ať už jste:

  • studentem vysoké školy, který se připravuje na závěrečné zkoušky
  • zaneprázdněný profesionál s pracovními a rodinnými požadavky
  • rodič, který má zodpovědnost za děti i starší členy rodiny
  • důchodce, který zjišťuje, že každodenní život už není tak podnětný jako dřív

Lion’s Mane může pomoci podpořit paměť, přinést větší soustředění, bdělost a duševní jasnost i ve dnech, kdy jste pod velkým tlakem. Doplněk stravy se lví hřívou vám pomůže zůstat bystrými, soustředěnými a v obraze, a podpoří tak váš pracovní den díky superpotravinám.

Lion’s Mane vás může udržet soustředěné a koncentrované i mimo pracovní dobu. Ať už malujete své další mistrovské dílo, hrajete online hry s přáteli, udržujete si koncentraci a hbitost během tréninku nebo se prostě snažíte přežít den při zachování příjemné nálady, tato silná houba může podpořit vaše cíle.

Stačí malá porce této superpotraviny každý den, abyste dosáhli rozdílu

Díky řadě produktů, které zahrnují prášky, kapsle a nápojové směsi, je snadné využívat tuto superpotravinu doma i na cestách. Čajovou lžičku Om’s Lion’s Mane Powder lze snadno přidat do džusu, kávy, čaje nebo smoothie. Nebo chytrý houbový prášek zařaďte do svých oblíbených receptů. Doporučenou denní dávku vám mohou poskytnout také tři kapsle houby Lion’s Mane zapité vodou.

Kombinaci hub Lion’s Mane a Reishi s vitaminem B9 pomáhá tělu zvládat občasný psychický i fyzický stres a podporuje zdravou imunitu. Pokud s užíváním Lion’s Mane teprve začínáte, doporučuje se zdvojnásobit dávku a užívat ji dvakrát denně po dobu prvních tří týdnů, abyste urychlili výsledky.

Chcete-li optimalizovat přínosy pro paměť, soustředění a bdělost, kreativitu, náladu a zdraví nervů, vyberte si produkt a držte se ho – zásadní je důslednost. Pouhých 2 000 mg houbového prášku (asi jedna čajová lžička) vám poskytne všechny výhody pro zdraví mozku a nervů spolu s živinami, antioxidanty a podporou imunitního systému. Využijte superpotravinovou sílu této chytré houby a oceňte její účinky, které mění život.

Přínosy houby Om Mushroom Lion’s Mane podporují optimální kognitivní funkce a zdraví nervů. Díky produktům vytvořeným z funkčních, plnohodnotných, organických hub podporují naše výrobky přirozené imunitní funkce a antioxidační kapacitu vašeho organismu. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno