Je kombinace Kratomu a Nikotinu bezpečná?

0
715
Kratom
Jak bezpečný je Kratom a nikotin?

Uživatelé kratomu, zejména ti zkušení, hledají každý den lepší způsoby, jak zvýšit účinky kratomu. Některé kombinace však vedou k nebezpečným účinkům.

Vzhledem k tomu, že kratom má jedinečný chemický profil, mohou sloučeniny reagovat jinak než jiné látky. Proto odborníci na kratom nedoporučují používat organické produkty spolu s jinými látkami.

Mnoho lidí užívá kratom a nikotin společně bez nehod, nicméně existují určitá potenciální nebezpečí, kterých je třeba si být vědom. Pokud si nedáte pozor, mohou stimulační účinky kratomu s nikotinem zvýšit riziko výskytu negativních účinků.

Užívání kratomu ve spojení s nikotinem má potenciál vyvolat závažné negativní účinky, které v tomto článku podrobně prozkoumáme.

Co je to nikotin?

Nikotin je na základě své chemické struktury klasifikován jako chirální alkaloid. Všechny druhy živočichů, včetně rostlin, živočichů, hub a bakterií, jsou schopny přirozeně produkovat alkaloidy. Nejvíce nikotinu obsahuje tabák, i když rostliny z čeledi Solanaceae, jako je lilek a brambor, obsahují nikotin také ve svých semenech.

Kouření cigaret je pro lidi oblíbeným způsobem, jak získat dávku nikotinu. Průměrný kuřák při jednom šluku tabáku vstřebá asi 2 mg nikotinu. Nikotin má jako stimulant mírné psychoaktivní účinky.

Nicotin
Nicotin

Časté jsou povznášející (euforické) účinky, stejně jako mírné analgetické a stimulační účinky. Nikotin má přímý vliv na centrální nervový systém organismu, což způsobuje. Podle některých teorií mohou kuřáci nikotin používat jako stabilizátor nálady. Výrobky jako cigarety, elektronické cigarety jako Juul a dýmkový tabák, stejně jako šňupací tabák, obsahují nikotin.

K jakým účelům slouží nikotinové endorfiny?

Při léčbě závislosti na nikotinu se nikotin používá téměř výhradně jako terapeutický doplněk. K omezení nebo úplnému ukončení návyku kouření nebo jiné formy příjmu nikotinu dává většina lidí přednost těmto doplňkům.

Přestat kouřit může být obtížné kvůli návykovým vlastnostem nikotinu a abstinenčním příznakům, které způsobuje. Jednou ze strategií, jak zabránit tomu, aby pacienti podlehli své závislosti, je používání systémů dodávajících nikotin, jako jsou inhalátory, žvýkačky, dermální gely, náplasti. Zdravotničtí odborníci tvrdí, že tyto techniky mohou zvýšit šanci na odvykání kouření až o 50%.

nikotin
nikotin

Tyto nikotinové výrobky jsou vyráběny s cílem zabránit uživatelům, aby se stali závislými na droze. Výrobky na rozdíl od cigaret poskytují výrazně nižší dávku nikotinu po delší dobu.

Je však nezbytné si uvědomit, že nikotin není zcela zodpovědný za škodlivé účinky kouření. Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny nikotin obvykle nepovažuje za karcinogen.

Co je to Kratom?

Skutečnost, že kratom pochází z jednoho druhu kávových zrn, většinu lidí překvapí. V jihovýchodní Asii užívají obyvatelé listy kratomu pro získání energie i úlevu od bolesti. Řada národů i některé státy zde v USA však tento produkt v posledních letech zakázaly kvůli obavám, že by mohl být návykový. Protože však neexistuje žádný vědecký důkaz, který by naznačoval, že je tento produkt vysoce návykový, kratom se stále dodává do různých zemí včetně Spojených států. Výrobci drtí suché listy této rostliny a prodávají je jako doplněk stravy.

Kratom
Kratom

Kratom lze ve Spojených státech amerických zakoupit ve formě prášku nebo tekutého extraktu. K přípravě kratomového čaje nebo ochucení nápoje se někteří lidé rozhodnou využít práškovou verzi látky. Pro ty, kteří dávají přednost práškové formě kratomu, jsou k dispozici také tablety. Rekreační nebo léčebné užívání Kratomu může zmírnit široké spektrum fyzických a psychických poruch.

Vzájemné působení Kratomu a nikotinu

Nežádoucí účinky nikotinu i kratomu jsou pravděpodobnější při současném užívání. Jak již víte, kratom obsahuje chemické sloučeniny jako mitragynin a 7-hydroxymitragynin, které jsou nejaktivnější a patří mezi více než 40 alkaloidů v kratomu. Jedná se však o dva nejčastěji užívané. Jejich stimulační účinky a případné negativní účinky se při společném užívání zesilují.

Při současném užívání kratomu i nikotinu byste měli užívat menší dávky. Úzkost, závratě, svalové napětí, nevolnost a nespavost, to jsou nejčastější vedlejší účinky této kombinace. Farmaceutické i rostlinné stimulanty, jako je kratom, s sebou nesou podobné riziko škodlivých interakcí.

Navíc je možné, že alkaloidy kratomu a nikotin soupeří o metabolismus v játrech, což způsobuje, že účinky obou látek trvají déle (jak pozitivní, tak negativní účinky).

Cytochromový systém CYP, CYP2A6, hraje klíčovou roli při metabolismu nikotinu v játrech. Je známo, že enzym CYP2A6 je kratomem inhibován. Konzumace by mohla vést k vyšší hladině nikotinu i alkaloidů obsažených v kratomu, což by mohlo vést ke zvýšenému riziku vzniku závislosti.

Je kombinace kratomu a nikotinu bezpečná?

Účinky kratomu na bdělost, pozornost a energii lze zvýšit užíváním nízkých dávek byliny. V kombinaci s jinými léky nebo alkoholem může mít kratom narkotické účinky podobné morfinu.

Velké dávky kratomu a nikotinu mohou být škodlivé, protože spolu soupeří o stejné metabolické enzymy.

Před kombinací jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem. Při společném užívání kratomu a nikotinu je třeba snížit množství nikotinu a změnit denní dobu, kdy se kratom užívá.

Při užívání nadměrných dávek by kombinace těchto dvou produktů mohla vyvolat silnou nevolnost. Obecně ti, kteří tuto kombinaci vyzkoušeli, uvádějí, že nejzávažnější špatné účinky se objevují, když se produkty užívají v extrémně vysokém množství. I v mírných dávkách může mít kombinace kratomu s nikotinem škodlivé následky, proto je lepší se jí vyhnout.

Kratomové antidepresivum může vyžadovat, abyste snížili dávku nebo oddělili dávky kratomu a nikotinu alespoň na dvě hodiny.

Při prvním užívání kratomu je nejlepší vyzkoušet přípravek v malém množství a poté postupně zvyšovat dávku. Při užívání výrobků obsahujících nikotin je nezbytné být opatrný a řídit se radami lékaře.

Je u kratomu a nikotinu vysoké riziko zneužití?

Kratom má na mnoho lidí blahodárný účinek a užívají ho. Účinky, které vyvolává, jsou velmi podobné stimulantům a opioidům, což tuto činnost usnadňuje. Extrakt z kratomu obsahuje kratomové chemické složky, které se vážou a zároveň spouštějí určité opioidní receptory v mozku.

Jak již bylo zmíněno, kratom má dva aktivní alkaloidy, mezi které patří mitragynin a 7-hydroxymitragynin. Když se tyto dvě látky propojí s receptory v mozku, uživatel zažívá okamžitý nával potěšení. Výrazná úleva od bolesti, euforie, celkový pocit pohody nebo štěstí a nespavost jsou jen některé z vedlejších účinků.

Pokud člověk užívá velké dávky kratomového extraktu, může pociťovat stejné účinky jako opioidy. Zdá se, že malé dávky 7-hydroxymitragyninu překonávají účinky mitragyninu, protože při užívání menších dávek se častěji zapojují receptory obecně spojené s užíváním stimulantů. Tak se to stává. Menší dávky mají prokazatelně zklidňující účinek na tělo a mysl, což vede ke zvýšení bdělosti, zvýšení hladiny energie a uvolněnějším sociálním interakcím.

Bez ohledu na to, jak přitažlivé se mohou zdát ostatním, mohou mít tyto účinky významný vliv na chemii mozku. Pokud je užíváte ve velkém množství, můžete na nich získat chemickou závislost. Detoxikace neboli odvykání je období, které člověk zažívá po vysazení drogy.

Uživatelé kratomu mohou mít závažné abstinenční příznaky, když přestanou stimulant užívat po užití poslední dávky. Chemie mozku uživatelů se může výrazně změnit, pokud náhle přestanou kratom užívat.

Pohlaví, věk, anamnéza a současný zdravotní stav mají vliv na to, jak závažné jsou tyto abstinenční příznaky u různých lidí. Kromě celkového pocitu vyčerpání a bolesti se tyto příznaky mohou projevit jako pocity úzkosti, podráždění a dokonce násilného chování. Mezi nejčastější abstinenční příznaky patří nespavost, rýma a trhavé pohyby, které napodobují ataxii.

Většina jedinců si neuvědomuje, že nikotin může být zneužíván, protože je ve společnosti široce akceptován a lidé mají tendenci přehlížet problémy se zbožím obsahujícím nikotin, když se objeví poprvé. Snadnost, s jakou si nikotinové výrobky, jako jsou cigarety, může opatřit prakticky kdokoli, zvyšuje riziko zneužití.

Odvykání kouření může být bolestivé a vyčerpávající, doprovázené nepříjemnými příznaky, jako je zvracení, nevolnost, bolesti hlavy, zvýšené pocení a další nepříjemné účinky.

Může Kratom pomoci při odvykání nikotinu?

Vzhledem k nedostatku důkladného výzkumu kratomu neexistuje žádný vědecký důkaz, který by potvrzoval, že kratom může pomoci při odvykání nikotinu. Většina uživatelů však vyšla vstříc těmto tvrzením.

Podle některých zkušených uživatelů, kteří dávají přednost užívání kratomu s potencujícími látkami, tvrdí, že užívání kratomu s černým pepřem snižuje chuť na cigarety. Jeden uživatel tvrdil, že kombinace kratomu a černého pepře mu pomáhá zůstat téměř 8 hodin bez pocitu potřeby kouřit. Jiný řetězový kuřák uvedl, že když začal užívat kratom, jeho touha po nikotinu se snížila a dává přednost výhodám kratomu před nikotinem.

Podle odborníků na kratom se kratom i černý pepř vzájemně doplňují a je známo, že snižují intenzitu i četnost chuti na kouření.

Další skupina uživatelů kratomu na Redditu tvrdí, že užívání kratomu s limetkovou šťávou jim pomohlo snížit odvykání kouření cigaret místo drahých nikotinových žvýkaček. Odborníci na zdraví však tvrdí, že užívání nikotinových žvýkaček je při snižování touhy po kouření účinnější.

Existuje nepřeberné množství diskusních fór, kde uživatelé kratomu a nikotinu diskutují o svých zkušenostech. Existuje široká škála zájmů o to, jak jej bezpečně konzumovat, a existuje široká škála zájmů o to, jaké jsou účinky.

Nikotin a léky proti bolesti nejdou dobře dohromady, jak vám řekne každý, kdo si na toto téma udělal domácí úkol. To, že kratom není opioid, neznamená, že nemá vlastnosti podobné opioidům.

Podle výzkumů nemá kratom ani nikotin žádné negativní účinky. Na Redditu se o kombinaci kratomu a nikotinu vyjadřují smíšené pocity. Jak je vidět z recenzí, každý recenzent měl jedinečnou zkušenost. Někteří uživatelé, zatímco jiní, kteří zažili zvracení a nevolnost, pozorovali silný relaxační účinek. V důsledku toho se rozhodování, zda to zkusit, může zdát náročné.

Závěr

Existuje významný rozdíl v nebezpečí spojeném s užíváním nikotinu kouřením nebo prostřednictvím předepsaných nikotinových doplňků. Tato kombinace je však za obou okolností relativně bezpečná.

Pokud se obáváte nežádoucích účinků nikotinu i kratomu, raději se jejich kombinaci vyhněte. Chcete-li se vyhnout závratím, nevolnosti, bolestem hlavy nebo úzkosti, začněte s nižší dávkou obou látek. Pokud máte problémy s udržením příjmu některé z těchto látek pod kontrolou, poraďte se se svým lékařem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno