Jak jsem se zbavil refluxu

0
208
6 vitamínů a doplňků pro kyselý reflux

Reflux kyseliny, známý také jako gastroezofageální refluxní choroba (GERD), je běžným problémem zažívacího traktu.

Je spojena s řadou nežádoucích účinků, včetně pálení žáhy, nevolnosti, říhání a bolesti žaludku .

Kromě léků, jako jsou antacida a inhibitory protonové pumpy, zahrnuje většina léčebných postupů při refluxu kyselin změnu stravy nebo životního stylu.

Úlevu od příznaků může přinést také řada vitaminů, bylin a doplňků stravy.

Zde je 6 doplňků stravy, které mohou být prospěšné při léčbě refluxu.

Betain hydrochlorid (HCl) je sloučenina používaná ke zvýšení žaludeční kyseliny .

Nízká hladina žaludeční kyseliny může zpomalit trávení a vstřebávání živin a způsobit řadu nežádoucích účinků, včetně pálení žáhy, bolesti žaludku a refluxu .

Jedna studie u 6 osob s nízkou hladinou žaludeční kyseliny ukázala, že užívání 1500 mg betain HCl zvýšilo kyselost žaludku .

Betain hydrochlorid se také v mnoha doplňcích stravy páruje s pepsinem. Pepsin je trávicí enzym v žaludeční kyselině, který štěpí bílkoviny na menší jednotky .

Jedna šestitýdenní studie u 97 lidí s poruchami trávení zjistila, že užívání pepsinu v kombinaci s hydrochloridem aminokyselin výrazně snížilo příznaky, jako je bolest a pálení žaludku .

Přesto americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) dospěl k závěru, že v současné době neexistuje dostatek důkazů, které by zajistily účinnost betain HCl nebo pepsinu při zvyšování kyselosti žaludku .

Proto je zapotřebí dalšího výzkumu, zda betain HCl s pepsinem může být prospěšný při léčbě refluxu.

shrnutí

Některé studie naznačují, že betain HCl může zvýšit kyselost žaludku u lidí s nízkou hladinou žaludeční kyseliny, a tím snížit příznaky kyselého refluxu. Pepsin může také zmírnit příznaky zažívacích potíží, ale je zapotřebí dalšího výzkumu.

Některé výzkumy naznačují, že vitaminy skupiny B, včetně folátu, riboflavinu a vitaminu B6, mohou pomoci při léčbě refluxu.

Jedna studie totiž zjistila, že zvýšený příjem několika vitaminů skupiny B je spojen s nižším rizikem refluxní ezofagitidy, což je stav charakterizovaný zánětem jícnu často způsobeným refluxem kyseliny .

Navíc vyšší příjem kyseliny listové a vitaminu B6 byl spojen s nižším rizikem rakoviny jícnu a onemocněním zvaným Barrettův jícen, což jsou potenciální komplikace dlouhodobé GERD .

Jiná starší studie srovnávala účinnost doplňku stravy obsahujícího vitamin B6, kyselinu listovou, vitamin B12, L-tryptofan, melatonin, betain a methionin s volně prodejnou léčbou pálení žáhy .

Po 40 dnech léčby pocítilo úplnou úlevu od příznaků pálení žáhy 100 % těch, kteří užívali doplněk stravy, ve srovnání s pouhými 65 % těch, kteří užívali volně prodejnou léčbu .

Mějte však na paměti, že vitaminy skupiny B byly pouze jednou ze složek tohoto doplňku, takže není jasné, jak velký účinek mohly mít konkrétně vitaminy skupiny B.

Je zapotřebí dalšího výzkumu, který by zhodnotil, jak mohou vitaminy skupiny B ovlivnit příznaky refluxu při samostatném užívání.

shrnutí

Vitamíny skupiny B mohou být spojeny s nižším rizikem komplikací způsobených refluxem. Mohou také zmírnit příznaky pálení žáhy, pokud jsou kombinovány s jinými sloučeninami, ale je zapotřebí dalšího výzkumu.

Melatonin je hormon, který je primárně zodpovědný za regulaci cyklu spánek-bdění .

Ačkoli se obvykle používá k léčbě nespavosti a zlepšení kvality spánku, některé studie zjistily, že melatonin může také pomáhat při léčbě refluxu.

Podle jedné studie na 36 osobách se při užívání melatoninu, buď samostatně, nebo s léky proti pálení žáhy, po dobu 4-8 týdnů snížily příznaky GERD .

Jiný výzkum zjistil, že nízká hladina melatoninu může být také spojena s vyšším rizikem trávicích poruch, včetně peptických vředů a refluxu .

Některé studie navíc naznačují, že melatonin může pomáhat chránit před zánětem jícnu, což by mohlo zabránit dlouhodobým zdravotním problémům spojeným s GERD, jako je Barrettův jícen .

shrnutí

Některé výzkumy naznačují, že melatonin může snížit kyselý reflux a chránit před dlouhodobými zdravotními problémy způsobenými GERD.

Iberogast je volně prodejný doplněk stravy běžně používaný k léčbě refluxu a syndromu dráždivého tračníku (IBS).

Je vyroben ze směsi bylinných extraktů, včetně máty peprné, kořene lékořice a plodů ostropestřce mariánského.

Jeden přehled 12 studií ukázal, že přípravek Iberogast je obecně dobře snášen a může pomoci snížit příznaky zažívacích potíží účinněji než placebo .

Další studie u 272 osob ukázala, že přípravek Iberogast významně zlepšil zažívací příznaky, jako je bolest v horní části žaludku, pálení žáhy a ztráta chuti k jídlu, do 15 minut po podání první dávky .

Jedna studie na zvířatech navíc zjistila, že Iberogast je při snižování kyselosti žaludku stejně účinný jako tradiční antacida. Bránil také zpětnému překyselení, což je zvýšení žaludeční kyseliny po vysazení léků .

shrnutí

Iberogast je bylinný doplněk, který může pomoci snížit žaludeční kyselinu a zmírnit příznaky refluxu.

Probiotika jsou typem prospěšných bakterií, které se nacházejí v trávicím traktu. Hrají klíčovou roli ve zdraví střev a funkci imunitního systému .

Některé výzkumy zjistily, že doplňování probiotik může pomoci snížit příznaky kyselého refluxu.

Například jeden přehled 13 studií zjistil, že 79 % z nich pozorovalo příznivý vliv probiotik na příznaky GERD, včetně snížení regurgitace, snížení pálení žáhy a menší bolesti žaludku a nevolnosti .

V jiné 12týdenní studii kombinace léků na pálení žáhy s probiotiky snížila riziko relapsu léčby ve srovnání s kontrolní skupinou, která dostávala pouze léky na pálení žáhy .

Navíc jedna nedávná studie zjistila, že užívání probiotik může snížit riziko změn střevní flóry způsobených dlouhodobým užíváním inhibitorů protonové pumpy (PPI) používaných k léčbě GERD .

shrnutí

Probiotika mohou pomoci zlepšit příznaky kyselého refluxu a snížit riziko relapsu léčby, pokud se používají s léky proti pálení žáhy. Probiotika mohou také pomoci zabránit změnám střevní flóry způsobeným PPIs.

Zázvor, který je vědecky známý jako Zingiber officinale, je rostlina, která se používá jako koření i bylinný doplněk.

Často se používá ke zklidnění žaludečních potíží a k léčbě problémů, jako je nevolnost a zažívací potíže .

Jedna malá studie zjistila, že užívání 3 gramů zázvorového prášku denně po dobu 4 týdnů zlepšilo několik příznaků zažívacích potíží, včetně bolesti žaludku, říhání a pocitu plnosti .

Jiná studie zjistila, že zázvor může urychlit vyprazdňování žaludku. Zpožděné vyprazdňování žaludku může přispívat k příznakům refluxu, jako je pálení žáhy a říhání .

Jiný výzkum naznačuje, že kombinace zázvoru s dalšími bylinnými extrakty, jako je perila a list artyčoku, může také přinést úlevu od refluxu .

To znamená, že konzumace velkého množství zázvoru může způsobit nežádoucí vedlejší účinky a zhoršit problémy, jako je pálení žáhy a žaludeční potíže, takže se ujistěte, že jej používáte pouze podle pokynů .

shrnutí

Zázvor může zlepšit příznaky zažívacích potíží a pomoci urychlit vyprazdňování žaludku. Ve spojení s dalšími složkami, jako je perila a list artyčoku, může také snižovat reflux kyselin.

Při léčbě refluxu může pomoci řada přírodních prostředků, včetně mnoha vitaminů a doplňků stravy.

Zejména doplňky stravy, jako je betain HCl s pepsinem, vitaminy skupiny B, melatonin, Iberogast, probiotika a zázvor, prokazatelně pomáhají zmírnit příznaky refluxu.

Pro dosažení nejlepších výsledků nezapomeňte tyto doplňky stravy kombinovat s dalšími zdravými dietami a změnami životního stylu, které pomáhají snižovat kyselý reflux.